Kodukord

📝Nimistusse registreerimine

OÜ Tartu Raatuse PAK perearsti nimistusse registreerimise avaldus: DOCX

Avalduse vÔite saata digiallkirjastatult info@tlpak.ee vÔi tuua prindituna ning allkirjastatult registratuuri.

VastsĂŒndinud kantakse automaatselt oma ema perearsti nimistusse.

Tervisekassa vÔib mÀÀrata perearsti nimistusse alalise elukoha alusel neid inimesi, kes pole endale ise perearsti valinud.

Teavitame teid nimistusse registreerumisest vÔi registreerumisest keeldumisest seitsme tööpÀeva jooksul alates registreerimisavalduse esitamisest.

đŸ©șVastuvĂ”tt

Perearsti vĂ”i -Ă”e vastuvĂ”tule tuleb alati registreeruda, selleks vĂ”tke ĂŒhendust telefonitsi. Nimistu kontaktid leiate perearstide infolehel.

VastuvÔtule tulge tÀpselt kokkulepitud ajal vÔi mÔned minutid varem!

â–ș KolmapĂ€eviti  toimuvad laste tervisekontrollid.

Kui Teil on mitu erinevat terviseprobleemi, mida soovite vastuvĂ”tul arutada, palun pidage eelnevalt pereĂ”ega telefonitsi nĂ”u – vĂ”ibolla on mĂ”istlik broneerida pikem vastuvĂ”tuaeg vĂ”i tulla vastuvĂ”tule mitu korda.

VastuvÔtule tulles palun varuge kannatust, arst kutsub Teid vastuvÔtule ise, v.a juhul, kui olete hilinenud (sel juhul andke oma tulekust mÀrku, koputades uksele).

Ooteaeg ukse taga kipub teinekord venima, selle pĂ”hjuseks vĂ”ib olla erakorralise abi osutamine teisele patsiendile vĂ”i muud ootamatult tekkinud kiiret lahendamist vajavad situatsioonid. Palume mĂ”istvat suhtumist! Kui oodata ei ole vĂ”imalik, andke meile mĂ€rku ja me pĂŒĂŒame leida lahenduse.

💊Retseptide pikendamine

Retsepti pikendamiseks vĂ”tke ĂŒhendust pereĂ”ega telefoni teel perearstikeskuse lahtiolekuaegadel.

PĂŒsivalt tarvitatavate ravimite retseptid on soovitatav ette tellida 1-2 pĂ€eva.

Perearstikeskuse lahtiolekuaegadel edastatud retseptisoovid menetletakse ĂŒldjuhul sama tööpĂ€eva lĂ”puks vĂ”i jĂ€rgnevaks pĂ€evaks. TöövĂ€lisel ajal edastatud tellimused menetletakse jĂ€rgmise tööpĂ€eva jooksul.

📋TöövĂ”imetuslehed

Haigestumisest ja töövÔimetuslehe vajadusest palume teavitada haigestumise pÀeval vÔi esimesel sellele jÀrgneval tööpÀeval.

TöövÔimetuslehe tagantjÀrele vormistamine ei ole vÔimalik. Traumade vÔi erakorralist abi vajanud juhtumite puhul vÀljastatakse töövÔimetusleht kiirabikaardi vÔi EMO patsiendikaardi alusel kahe tööpÀeva jooksul. Kui haigestud nÀdalavahetusel, siis esmaspÀeval peab sellest kindlasti perearstile teada andma.

TöövĂ”imetuslehte avades mĂ€rgitakse haiguslukku alati patsiendi tagasikutsumise aeg. Kui patsient ei ilmu mÀÀratud ajal arsti vastuvĂ”tule ilma mĂ”juva pĂ”hjuseta, kaotab ta Ă”iguse saada ajutise töövĂ”imetuse hĂŒvitist arsti vastuvĂ”tule mitteilmumise pĂ€evast alates. Palun vĂ”tke meiega aegsasti ĂŒhendust töövĂ”imetuslehtedega seotud kĂŒsimustes, k.a juhul, kui terviseseisundist tulenevalt te ei saa tulla vastuvĂ”tule mÀÀratud ajal.

Alkoholi- vĂ”i narkojoobes vastuvĂ”tule ilmumine on töövĂ”imetuslehe reĆŸiimi rikkumine ja perearstil lasub seadusega kohustus see töövĂ”imetuslehele mĂ€rkida.

📹Saatekirjad

Kui vajate saatekirja eriarsti visiidile, tuleb pöörduda esmalt perearstile, kes aitab koostada uuringute ja raviplaani. Vajadusel kaasatakse probleemi lahendamisse kitsama eriala spetsialist.

Saatekirja ei ole vaja jĂ€rgmiste arstide vastuvĂ”tule: silmaarst, naistearst, naha-ja suguhaiguste arst, psĂŒhhiaater, hambaarst.

🏠Koduvisiit

Koduvisiidi vajaduse otsustab alati arst.

Koduvisiite teevad perearstid ja pereÔed patsiendiga eelnevalt kokkulepitud ajal.

Kodus on vÔimalused haiguse diagnoosimiseks ja ravi mÀÀramiseks alati kehvemad kui perearstikeskuses.

Koduvisiidi maksumus on 5 EUR, alla 2-aastastele lastele ja rasedatele on koduvisiit tasuta. Koduvisiidi tegemine on pĂ”hjendatud eelkĂ”ige sĂŒgava liikumispuudega inimese juurde, kelle toomine arsti vastuvĂ”tule nĂ”uaks suuri pingutusi.

đŸ§ȘAnalĂŒĂŒsid ja uuringud

AnalĂŒĂŒse ja uuringuid planeeritakse lĂ€htuvalt patsiendi kaebustest ja lĂ€bivaatuse ajal tuvastatud kĂ”rvalekalletest. Uuringuplaani koostamisel on oluline koostöö patsiendi ja arsti vahel. 

Kui Teid on suunatud uuringutele, palun vĂ”tke uuringule jĂ€rgneval pĂ€eval ĂŒhendust perearstiga ja tĂ€psustage edasine kĂ€sitlusplaan. Laboriarsti ja radioloogi poolt antud normvÀÀrtused ei asenda arsti konsultatsiooni, pealegi varieeruvad nn normid laias ulatuses, sĂ”ltuvalt konkreetse inimese soost, vanusest, eelnevast anamneesist, individuaalsetest terviseriskidest, pereanamneesist, kaebustest jne. LĂ”plik otsus ravi ja lisauuringute vajaduse suhtes tekib uue korduva visiidi vĂ”i telefonikonsultatsiooni ajal, vĂ”ttes kokku kaebusi ja arsti poolt antud hinnangut analĂŒĂŒsidele ja uuringutele.