Kodukord

📝Nimistusse registreerimine

OÜ Tartu Raatuse PAK perearsti nimistusse registreerimise avaldus: DOCX

Avalduse võite saata digiallkirjastatult info@tlpak.ee või tuua prindituna ning allkirjastatult registratuuri.

Vastsündinud kantakse automaatselt oma ema perearsti nimistusse.

Tervisekassa võib määrata perearsti nimistusse alalise elukoha alusel neid inimesi, kes pole endale ise perearsti valinud.

Teavitame teid nimistusse registreerumisest või registreerumisest keeldumisest seitsme tööpäeva jooksul alates registreerimisavalduse esitamisest.

🩺Vastuvõtt

Perearsti või -õe vastuvõtule tuleb alati registreeruda, selleks võtke ühendust telefonitsi. Nimistu kontaktid leiate perearstide infolehel.

Vastuvõtule tulge täpselt kokkulepitud ajal või mõned minutid varem!

Kolmapäeviti  toimuvad laste tervisekontrollid.

Kui Teil on mitu erinevat terviseprobleemi, mida soovite vastuvõtul arutada, palun pidage eelnevalt pereõega telefonitsi nõu – võibolla on mõistlik broneerida pikem vastuvõtuaeg või tulla vastuvõtule mitu korda.

Vastuvõtule tulles palun varuge kannatust, arst kutsub Teid vastuvõtule ise, v.a juhul, kui olete hilinenud (sel juhul andke oma tulekust märku, koputades uksele).

Ooteaeg ukse taga kipub teinekord venima, selle põhjuseks võib olla erakorralise abi osutamine teisele patsiendile või muud ootamatult tekkinud kiiret lahendamist vajavad situatsioonid. Palume mõistvat suhtumist! Kui oodata ei ole võimalik, andke meile märku ja me püüame leida lahenduse.

💊Retseptide pikendamine

Retsepti pikendamiseks võtke ühendust pereõega telefoni teel perearstikeskuse lahtiolekuaegadel.

Püsivalt tarvitatavate ravimite retseptid on soovitatav ette tellida 1-2 päeva.

Perearstikeskuse lahtiolekuaegadel edastatud retseptisoovid menetletakse üldjuhul sama tööpäeva lõpuks või järgnevaks päevaks. Töövälisel ajal edastatud tellimused menetletakse järgmise tööpäeva jooksul.

📋Töövõimetuslehed

Haigestumisest ja töövõimetuslehe vajadusest palume teavitada haigestumise päeval või esimesel sellele järgneval tööpäeval.

Töövõimetuslehe tagantjärele vormistamine ei ole võimalik. Traumade või erakorralist abi vajanud juhtumite puhul väljastatakse töövõimetusleht kiirabikaardi või EMO patsiendikaardi alusel kahe tööpäeva jooksul. Kui haigestud nädalavahetusel, siis esmaspäeval peab sellest kindlasti perearstile teada andma.

Töövõimetuslehte avades märgitakse haiguslukku alati patsiendi tagasikutsumise aeg. Kui patsient ei ilmu määratud ajal arsti vastuvõtule ilma mõjuva põhjuseta, kaotab ta õiguse saada ajutise töövõimetuse hüvitist arsti vastuvõtule mitteilmumise päevast alates. Palun võtke meiega aegsasti ühendust töövõimetuslehtedega seotud küsimustes, k.a juhul, kui terviseseisundist tulenevalt te ei saa tulla vastuvõtule määratud ajal.

Alkoholi- või narkojoobes vastuvõtule ilmumine on töövõimetuslehe režiimi rikkumine ja perearstil lasub seadusega kohustus see töövõimetuslehele märkida.

📨Saatekirjad

Kui vajate saatekirja eriarsti visiidile, tuleb pöörduda esmalt perearstile, kes aitab koostada uuringute ja raviplaani. Vajadusel kaasatakse probleemi lahendamisse kitsama eriala spetsialist.

Saatekirja ei ole vaja järgmiste arstide vastuvõtule: silmaarst, naistearst, naha-ja suguhaiguste arst, psühhiaater, hambaarst.

🏠Koduvisiit

Koduvisiidi vajaduse otsustab alati arst.

Koduvisiite teevad perearstid ja pereõed patsiendiga eelnevalt kokkulepitud ajal.

Kodus on võimalused haiguse diagnoosimiseks ja ravi määramiseks alati kehvemad kui perearstikeskuses.

Koduvisiidi maksumus on 5 EUR, alla 2-aastastele lastele ja rasedatele on koduvisiit tasuta. Koduvisiidi tegemine on põhjendatud eelkõige sügava liikumispuudega inimese juurde, kelle toomine arsti vastuvõtule nõuaks suuri pingutusi.

🧪Analüüsid ja uuringud

Analüüse ja uuringuid planeeritakse lähtuvalt patsiendi kaebustest ja läbivaatuse ajal tuvastatud kõrvalekalletest. Uuringuplaani koostamisel on oluline koostöö patsiendi ja arsti vahel. 

Kui Teid on suunatud uuringutele, palun võtke uuringule järgneval päeval ühendust perearstiga ja täpsustage edasine käsitlusplaan. Laboriarsti ja radioloogi poolt antud normväärtused ei asenda arsti konsultatsiooni, pealegi varieeruvad nn normid laias ulatuses, sõltuvalt konkreetse inimese soost, vanusest, eelnevast anamneesist, individuaalsetest terviseriskidest, pereanamneesist, kaebustest jne. Lõplik otsus ravi ja lisauuringute vajaduse suhtes tekib uue korduva visiidi või telefonikonsultatsiooni ajal, võttes kokku kaebusi ja arsti poolt antud hinnangut analüüsidele ja uuringutele.